ŽUPANIJA U JEDNOM DANU

 

NASLOVNA 10. 10. 2015 A.
Šesta fotoinventura Primorsko-goranske županije,
fotografiraj cijeli dan u nedjelju, 18. listopada 2015.
odaberi šest fotografija,  potpiši ih i pošalji do 21. listopada 2015.
na ovu e – adresu: zupanijaujednomdanu@gmail.com

Snimati se može cijeli dan, samo u nedjelju, 18. listopada 2015.

Što snimati? Sve.

Baš sve, snimajte prirodne i kulturne ljepote, snimajte kako rade vaši ukućani, susjedi, snimajte radne običaje, piljenje i cijepanje drva, poljodjelske poslove, spremanje zimnice. Snimajte rodnu i bogatu jesen, branje i pospremanje kojekakvih plodova, snimajte svoj vrt, svoju livadu, svoj šumarak. Snimajte more, snimajte kako pospremate svoju barku, kako popravljate svoje mreže. Jesen je, boje su se razigrale i naša je Županija spremna za fotografiranje. Za ovo snimanje dobrodošli su svi stanovnici Županije koji imaju fotografski aparat i koji prepoznaju ovu jedinstvenu prigodu. Snimati mogu svi koji se zateknu u našoj Županiji. Bitno je da se snima baš u nedjelju, 18 listopada. Istovremeno snimanje šireg ambijenta postižemo jednakomjernost ljudi i prostora. Na ovaj način angažira se domicilna kreativnosti i energija koja je u službi kolektivne memorije. Snimaju se prirodne ljepote i kulturno nasljeđe, radne aktivnosti i radni običaji koje sami stanovnici svoga kraja prepoznaju kao takve. Značaj ovog projekta je i u tome što lokalno stanovništvo snima svoj kraj i odabire ono što oni misle da je važno i vrijedno za njih i što treba biti u ovakvoj fotografskoj zbirci. Sami građani sudjeluju u stvaranju fotografske memorije svoga kraja za buduće generacije.

Pozivaju se fotografski autori s prostora Primorsko-goranske županije i svi stanovnici koji imaju fotografski aparat /i mobitelom se može snimati/ i žele sudjelovati u ovom projektu da u nedjelju, 18. listopada snimaju tamo gdje se zateknu. Šest najuspjelijih fotografija pošaljete na ovu adresu: zupanijaujednomdanu@gmail.com

Žiri će odabrat najbolje fotografije za izložbu te izdvojiti najuspješnije autore petog i šestog snimanja za nagrade i priznanja. Organizator će prirediti izložbu u Galeriji Principij tijekom studenog 2015. i u prigodi svečanog otvorenja proglasit ćemo najbolje.

Fotosavez Primorsko-goranske županije nagradit će i školu iz koja bude angažirala najviše učenika sudionika snimanja. Šest najboljih fotografija treba poslati kao prilog /Attachment/ e-poštom na adresu: zupanijaujednomdanu@gmail.com

OVDJE PREUZMI PRAVILA NATJEČAJA

A OVDJE PRIJAVNICU ŽUPANIJA U JEDNOM DANU

VAŽNO, PROČITAJ

Autor, sudionik fotografskog projekta ŽUPANIJA U JEDNOM DANU, ispunjavanjem i slanjem prijavnice potvrđuje da će poslati autentične snimljene fotografije te preuzima odgovornost za sadržaj prijavljenih fotografija. Obrada fotografije u programima za uređivanje fotografije dopuštena je do mjere koja ne narušava i ne mijenja osnovni smisao snimljenog sadržaja. Autorsko pravo: autor ispunjavanjem i slanjem prijavnice daje suglasnost organizatoru akcije ŽUPANIJA U JEDNOM DANU da bez naknade može objavljivati prijavljene fotografije uz jasan potpis autora a u svrhu promocije ovog projekta i kulturnih i prirodnih ljepota naše Županije. Organizator će koristiti prijavljene fotografije za poticanje i unapređivanje fotografskog stvaralaštva. Neke fotografija bit će tiskane na promotivnim materijalima akcije snimanja ŽUPANIJA U JEDNOM DANU. Svi oblici objave su nekomercijalne vrijednosti i jedina im je svrha promocija prirodnih i kulturnih vrijednosti Županije te izložbe i autora. Moralna autorska prava, u smislu ispravnog potpisivanja autora u svim oblicima objave, bit će u potpunosti poštovana. Popunjenu prijavnicu treba vratiti na ovu adresu zupanijaujednomdanu@gmail.com Za dodatna pojašnjenja možete zvati 091 533 25 76


OVDJE PREUZMI PRAVILA NATJECAJA  A OVDJE  PRIJAVNICU ŽUPANIJA U JEDNOM DANU

6. ŽUPANIJA U JEDNOM DANU – nedjelja, 18. 10. 2015.