Izložba fotografija „Županija u jednom danu 2016.“

Galerija Principij

Od 7. do 11. 11. 2016.

Galerija je otvorena radnim danom od 10 do 13 i od 17 do 20, subotom od 10 do 13.

Nedjeljom i praznikom je zatvoreno

U organizaciji Fotosaveza Primorsko-goranske županije već četvrtu godinu zaredom provodimo projekt „Županija u jednom danu“. Svake godine napravimo dva fotografiranja, jedno u proljeće, a drugo u jesen i uvijek je to nedjelja.  Dakle, ove godine prvo snimanje bilo je 17. travnja, a drugo 16. listopada i ukupno su bile 84 prijave s 434 fotografije. Ideja pokretanja ovoga jedinstvenog projekta je u tome što nema nikakvih ograničenja za sudjelovanje – niti dobnih, niti statusnih. Projekt je  otvoren svima tako da tko god želi, može fotografirati  ono što sam procijeni da je vrijedno kao prirodno ili kulturno dobro jedino na prostoru Primorsko-goranske županije. U Fotosavezu nas uvijek raduje masovnost i raznolikost fotografskih pristupa ovoj temi. Kriterij za odabir fotografija za izložbu je lokacija fotografiranja, način kako je snimljeni motiv interpretiran, odnosno njegova estetska dimenzija. Vođeni ovim načelima,  od svakoga je autora odabrana najmanje jedna fotografija za izložbu.

Na izložbi su fotografije koje u najljepšoj fotografskoj maniri prikazuju prizore i gorskog i primorskog dijela naše Županije. Ovo jeste svojevrsna fotografska inventura ovoga prostora koju su napravili njeni građani, ljudi i autori koji ovdje žive i koji u svom genetskom i identitetskom kodu nose ovo podneblje. U tome i jest vrijednost jer sami stanovnici biraju i fotografiraju motive i sadržaje koje žele  da se arhiviraju i da budu zalog  generacijama koje dolaze iza nas. U ovom projektu sudjeluju i mladi autori te i oni zaslužuju posebnu pohvalu.

Pregled i selekciju fotografija napravio sam osobno kao inicijator i pokretač ovoga projekta.

Proglašenje pobjednika te dodjela nagrada i priznanja bit će na svečanosti otvorenja izložbe u ponedjeljak, 7. 11. 2016. u 19 sati u Galeriji Principij.

Borislav Božić, prof.

Autori koji su sudjelovali u 7. i 8. fotografiranju „Županija u jednom danu 2016.“:

Enza Vaccaro, Mirta Tomulić, Staša Sobolevski, Stanislav Juretić, Boren Bobić, Miro Dežulović, Vladimir Lončarić, Livio Smilović, Neli Pavletić, Josip  Engel, Tina Kovač, Ivan Žagar, Mirko Menalo, Ivanka Tijan Šepić, Edita Menalo, Ingrid Jerković, Denis Radić, Fred Demark, Sanjin Vodopić, Želimir Vuletić, Andrej Turina, Marijana Kirasić-Nekić, Zoran Mirošević, Elma Dujić, Tinka Morović Ranđelović, Filip Baričević, Dario Jurjević, Jadranka Herak, Thea Pavlin, Marie Kinkela, Andrea Gembić, Paula Korman, Maja Vizjak, Jana Krasojević, Olga Karlović, Ivana Cetina, Erika Peran, Ines Habereitet, Magrit Dittmann-Soldičić, Andrea  Gržević, Darko Golik, Davor Tijan, Biljana Pantelić Adžaga, Rebecca Đuran, Ida Bajc, Gordana  Kvajo , Aura Šikić, Nevenka Zajc Medica, Aleksija  Vukelić, Jelena Cetinja Vukelić, Erika Rački, Dragan Nišler, Radojka Pantović, Ivana Čohar, Zoran Mirošević, Bojan Rafaj, Igor Brajdić, Antonio Pavela, Dean Birtic, Lara Dežulović, Miroslav Sajić, Helena Oštrić, Hana Mihelčić  18 godina, Leonarda Škarić, Linda Blažić – Mirošević, Darko Ivošević, Luka Tabako, Klara Abramović, Dario Dorčić, Zvonimir Tomac, Višnja Bolf i Ljiljana Dorčić

Nagrađeni i pohvaljeni autori: 1. nagrada: Livio Smilović, Spremno za belicu, Kastav; 2. nagrada: Miroslav Sajić, Magična Rijeka;  
3. nagrada: Visnja Bolf, Dan kad i ptice idu pješice;  
Tri ravnopravne pohvale dobivaju: Želimir Vuletić,Trsatska gradina; Gordana Kvajo, In memoriam i Klara Abramović, Bakina kuća
Zahvalnice dobivaju mladi autori do 18 godina starosti za njegovanje prirodne i kulturne baštine svoga kraja: Boren Bobić, Pogled s terase Astronomskog centra; Marie Kinkela,  Susreti; Paula Korman, Pogled, Grobnik; Jana Krasojević, Čamac kod Terminala; Aleksija Vukelić, Mediteran; Erika Rački, Put do moje kuće; Hana Mihelčić, Jesen 1; Leonarda Škarić, Babina kuća i Klara Abramović, Bakina kuća


IZLOŽBA ŽUPANIJA U JEDNOM DANU 2016.